Egy 9 x 3 méteres mesefalon elevenednek meg a magyar gyermekirodalom egyik megteremtője, Benedek Elek legendás hősei. A művészi alkotás az iskolakezdésre készült el a pesterzsébeti Benedek Elek Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézményben, amelyet egy CSR kezdeményezés részeként több mint 13,5 millió forint értékben újítottak fel. A mesefal hivatalos átadóján Csóka Judit meseterapeuta, klinikai szakpszichológus, Szinetár Dóra színésznő, Deliága Éva gyermekpszichológus beszélgettek a mesék fontosságáról.
A speciális nevelési igényű fiatalok képzését segítő Benedek Elek EGYMI a PPG Trilak önkéntes kollégái, valamint egy profi festőcsapat segítségével szépült meg. Többek között kifestették a tornatermet, a hozzátartozó öltözőket, az ebédlő egyes részeit, illetve folyosószakaszokat, ajtókat, radiátorokat, valamint kőpárkányokat is. A közel egyhónapos projekt ékköve az a 9 x 3 méteres mesefal, amelyen az intézmény névadója, Benedek Elek legendás hősei, köztük a Kacor király, a Csillagszemű Juhász, vagy éppen a Világszép Nádszál kisasszony is láthatók. A művészeti alkotás Nagy Zoltán és Benkő Katalin murálfestők irányításával készült.
A mostani projekt részeként, a Benedek Elek EGYMI óvodásai és iskolásai számára többszáz, a meseterápia alapjait alkalmazó foglalkoztató füzet is készült. Ennek apropóján, valamint a mesefal kapcsán egy szakmai kerekasztal-beszélgetést is hallhattak az ünnepélyes átadón jelenlévők. Csóka Judit meseterapeuta, klinikai szakpszichológus, Szinetár Dóra színésznő, Deliága Éva gyermekpszichológus, valamint a Benedek Elek EGYMI intézményvezetője, Balogh András Titusz a mesék fontosságáról beszélgettek. A meseterápia ugyanis releváns és hatékony eszköz lehet nemcsak pszichológus szakemberek, hanem szülők és más felnőttek számára, hogy a környezetükben élő gyermekeknek biztosítani tudják az egészséges lelki fejlődés alapjait. Adott esetben segíthet belső elakadások feloldásában, de bizonyítottan a sajátos nevelési igényű fiatalok fejlesztésében, mentális egyensúlyának megteremtésében is.