Számos metropoliszhoz hasonlóan hamarosan Budapest is büszkélkedhet egy olyan élményközponttal, amely folyamatos befogadó teret biztosít a világban szerte nagy érdeklődést keltő tudományos, ismeretterjesztő, szórakoztató, interaktív kiállításoknak. Az Andrássy Élményközpontnak a patinás Párisi Nagy Áruházizgalmas belső tere ad otthont. Az új Élményközpont június 1-én nyit a Future Park című interaktív kiállítással.
Korábban a főváros különböző épületeiben, alkalomszerűen és időszakosan bukkant fel egy-egy külföldről érkező nagy kiállítás. Az Andrássy Élményközpont a főváros szívében, az Andrássy út egyik legszebb, egyedülálló stílusú épületében, a Párisi Nagy Áruházban egy olyan centrummá válik, amelyben egymást követik majd a világ legizgalmasabb, változatos élményeket felvonultató kiállításai.
„Nagyon büszkék vagyunk, hogy sikerült megvalósítanunk az Andrássy Élményközpontot és ezzel – Európa vezető nagyvárosaihoz hasonlóan – már Budapestnek is van egy állandó befogadó helyszíne, így a hazai családoknak nem kell külföldre utazniuk a világ legnépszerűbb és legújabb élményeiért” – mondta Illés Gabriella, az Élményközpontot életre hívó TulipánTündér Produkció vezetője, hozzátéve, hogy tematikától függően 3-6 hónapig tartó kiállítások váltják majd egymást az élményközpontban.
Az Andrássy Élményközpont június 1-én nyit, egy – a világ számos pontját megjárt – izgalmas, interaktív kiállítással. A Future Park című kiállítás – ami négy hónapig várja a közönségét – a világ legmodernebb tudományos játszótere. A japán szakemberek által megálmodott, Magyarországon most bemutatkozó interaktív élményközpont egy varázslatos világba kalauzol el, ami az alkotás inspiráló élményével ajándékozza meg a látogatókat.
Az Andrássy Élményközpont üzemeltetője a TulipánTündér Produkció, amely 2013-ban azzal a céllal jött létre, hogy olyan egyedülálló élményeket hozzon létre illetve hozzon Magyarországra, melyek amellett, hogy komoly értékeket képviselnek, minél szélesebb közönségigényt elégítenek ki. A TulipánTündér nevéhez fűződik például az első olyan 100%-ban hazai színpadi megaprodukció, mely méreteivel és egyedi látványvilágával a Broadway előadásait idézi. A Játékkészítő című pop-show-musical egymást követő két évben mintegy 100.000 látogatót vonzott, majd 2017-ben az Álomutazó című családi mesemusical 13 előadásán több mint 50.000 látogatónak nyújtott feledhetetlen szórakozást. A TulipánTündér Produkció nevéhez több nagykiállítás is fűződik, úgymint a legmodernebb technológiákat alkalmazó, lenyűgöző látványvilágot felvonultató, játékos képességtesztekkel és egy színházi produkcióval is tarkított interaktív családi sportélmény-park, a The Champion – A Bajnok című élményexpo, a Gooól! című egyedülálló futball kiállítás, a labdarúgás történetének legátfogóbb bemutatása, az űrutazást az elejétől napjainkig bemutató Gateway to Space kiállítás, vagy a Living dinosaurs – Őskori állatkert, melyben a látogatók interaktív módon ismerkedhettek meg a fenevadakkal, bővíthették ismereteiket.
https://www.andrassyelmenykozpont.hu/
Future Park: A közös alkotás élménye
Az élet különböző területein tevékenykedő japán szakemberek csoportja, a teamLab által kidolgozott, a gyermekek és felnőttek számára is izgalmas interaktív projekt nyitja Budapest új kiállítási központját, az Andrássy Élményközpontot. A Future Park kiállítás célja a közös alkotás lehetőségének megteremtése, melynek megtapasztalásával az emberek kreatívabbá válnak a mindennapi életben is.
A teamLab egy 2001-ben alapított művészeti kollektíva, egy olyan, több szakterületet is átfogó kreatív csoport, mely egyesíti a digitális társadalom különböző területeiről érkező szakembereket: művészeket, programozókat, mérnököket, számítógépes animátorokat, matematikusokat, építészeket, webes és nyomdai grafikus tervezőket, szerkesztőket. A magukra “ultratechnológusokként” hivatkozó csoport célja a művészet, a tudomány, a technológia és a kreativitás határait elmosni, a közös kreatív aktivitásokon keresztül.
A technológia rohamos fejlődése a jövőben még jobban fel fog gyorsulni és a munkahelyek jelentős részén a gépek veszik majd át az ember szerepét. Napjainkban nehéz elképzelnünk, milyen munkákat fognak végezni a jövőben a mai gyerekek. Mára világossá vált, hogy a jövő társadalmában egyre fontosabbá válnak majd az olyan tulajdonságok, amelyek csak az emberekre jellemzők, mint például a kreatív gondolkodás és cselekvésre való képesség.
Az emberek alapvetően együttműködőek és kreatívak. Azonban sokszor arra tanítanak minket, hogy csak egyetlen helyes válasz létezik, a többi pedig helytelen. A gyakorlatban sosincs kizárólag egy helyes válasz és a megfelelő válaszok is változnak a minket körülvevő világ változásaival. Egy 10 évvel ezelőtti helyes válasz ma már lehet helytelen. Ha olyan választ adunk, ami másokat boldoggá tesz, akkor az lesz az új helyes válasz. A kreativitás az, ami úrrá lesz a „csak egy helyes, vagy egy helytelen” válasz problémáján.
Napjainkban sokkal inkább jellemző az individualizmus. Az emberek interakciókon keresztül tanulnak a világról akkor, amikor megosztják másokkal az élményeiket. Az emberi társadalmak nagy része olyan kreatív megoldások eredményeképp jött létre, melyek együttműködésből származnak. Épp ezért az együttműködő kreativitás vagy a társas teremtés megtapasztalása most fontosabb, mint valaha.
Az Andrássy Élményközpont első programjával, a Future Park kreatív “játszóterével” lehetőséget ad arra, hogy az emberek közötti kapcsolatok újra éledjenek, és olyan közösségi élményekkel gazdagodjanak a látogatók, melyek során az egyéni kreatív tevékenységeket közös kreatív alkotássá tudják átalakítani.
A Magyarországra most érkező interaktív élményközpont több izgalmas aktivitásból áll össze egy varázslatos világgá.