Persze, az alváshiány nem tesz jót, de az igazi okok sokkal mélyebbre vezetnek ennél…
1. Nincs idő regenerálódni
Ki is hasonlította a szülést a maratonhoz? Nos, igaza volt.
De mikor kapják az anyák az érmeket? És melyik maratonfutónak kell egy kis babát életben tartania a táv után? És melyik maratonfutót nem hagyják aludni az elkövetkező hetekben?
2. A hatalmas felelősség
Amint a kezedbe adják az újszülött babádat, a felelősség, mint egy óriási kő zuhan rád. Ez a pici baba teljesen tőled függ. Neked kell biztosítanod számára mindent, amire szüksége van.
Ez nagy dolog, ijesztő is, úgyhogy rengeteg energiát elvesz.
3. Ez a legnagyobb tanulási folyamat az életedben
Minden új. Még akkor is, ha a második gyereked szülöd, mert ennek az újnak még sose voltál az anyja.
Amilyen hamar csak lehet, meg kell tanulnod a szokásait, a jelzéseit, tudnod kell értelmezni a mozdulatait. Meg kell tanulnod, hogyan tudod megetetni, hogyan tudod elringatni, vagy hogy hogyan kell ilyen pici lábakat beletenni egy rugdalózóba anélkül, hogy eltörnének.
4. Egyedül kell megoldanod
Egy ponton észreveszed, hogy hiába kapsz segítséget, te vagy az, akinek meg kell oldanod: te szülöd meg, te szoptatod, és te vagy az anyu.
5. Rengeteg dolgot kell észbentartanod
Nagyon sok mindenre kell emlékezned, mint hogy mikor kell menni a védőnőhöz, mikor evett és mikor fog legközelebb, mi fogyott ki otthonról, melyik melleddel tudod most szoptatni. Szóval, milyen nap is van?
6. A saját szükségleteid jönnek legkésőbb
Te minden nap a sor végén állsz a szükségleteiddel. Sok minden van, amit előtte meg fogsz csinálni.
Lehet, hogy éhes vagy, de előbb megeteted a babát. Lehet, hogy álmos vagy, de a baba is az, úgyhogy előbb őt altatod el.
7. Nincs vége
Fáradt vagy és kimerült, de nem is láthatod a végét. A nappalok éjszakába olvadnak, és már újra nappal van. Ha öt perc pihenőd végre van, a baba elkezd sírni, és ismét szüksége van rád.
Forrás: netmums.com